Aha, Şimdi Boku Yediniz!

İnternette ciddi anlamda bir bilgi çöplüğü ve felaket tellallığı var. Bunu en iyi dün 50 dk internette gezinip akabinde ağlama krizine girince anladım.

Tam olarak 8 haftalık gebeyim. Düne kadar bizimkileri bir tane sanıyorduk. Ama 24 Eylül olan randevumuzda birden fazla olduklarını “Aha! Şimdi boku yediniz” diyerek müjdeleyen canım doktorumuz Eralp beyden aldık.

Açıkcası daha içten bir ifade şekli olamaz bence. Ben “ikiz mi, gerçekten mi?” diye idrak etmeye çalışırken canım kocam da “Allah Allah” diye bir anda imana geldi. Ama doktorumuz gayet soğuk kanlı bir biçimde “boku yediğimizi” ifade etti.

Bu yazıyı düzenlerken tekrar izledim de, valla gerçekten boku yemiş olabiliriz.

Şuan nasıl bir süreç bizi bekliyor hiç bilmiyorum. Tam olarak şok ve panik hali mevcut. Hastane ve ev arasındaki 45 dakikalık yol boyunca bez masraflarını, okul masraflarını hesaplayan bir taze baba ile acaba aynı anda tekmelerler mi, biri uyanınca diğeri de uyanır mı, inek misali bir bucukar saat ara ile emzirecek miyim diye soruların yanıtını araştıran bir deli anne..

Peki araştırma sonucu ne bulabildik, Google efendi bize ne verdi bilin bakalım?

Aman efendim çok riskli, o kadar riskli ki bebek kayıp oranı en çok olan gebelik türü, vay efendim yoğun bakım gerekebilir yok efendim bebeler prematüre olabilir, bilmem ne. Sonrası mı? 50 dk kadar Google efendi ile geçirilen süre sonrası ağlama krizleri beraberinde depresyon! O an bizim beye sarılırken internetten uzak durma kararını da aldım.

Anam doğacakları varsa bu bebeler 8 tane de olsa bir çırpıda doğuveriyorlar. Ee o zaman stres yapıp üzülmeye gerek var mı? Stres daha zararlı değil mi? O zaman ne yapıyoruz İnterneti usulca kapatıyoruz ve sağlıklı ne varsa onu yapıyoruz.

O zaman başlasın ikiz delilik macerası!

1 comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir