Nedir Bu Karbonat Meselesi, Doktor Bey?

Bugün koptur koptur doktora gittik. Malum iki tane canavarımız var, en ufak olayda pinpirik oluyorsun. E bende de ağrı vs olunca kendimizi canım doktorumuzun yanında bulduk. Geçen sefer benim şok olma ile birleşen kahkalarım yüzünden dinleyemediğimiz kalpleri bu sefer uzun uzundıya dinledik.
Hani bir takım dedikodular vardır ya, yok efendim göbek sivri ise erkek, yuvarlaksa kız fln.. İşte o tarz bir dedikodu da erken dönemde bebelerin kalbi hızlı atıyorsa “erkek”. Tabi bizim bebelerin kalbi de dört nala koşar gibi hızlı olunca başladık Eralp beyi sorguya tutmaya. Zavallı adamcağız da bizim darlamalarımız yüzünden “İstatiksel olarak bir takım şeyler söyleniyor ancak bu tespitin geçerliliği yoktur. Bekleyeceğiz. ” demek zorunda kaldı.
Gerçi karbonat da bebeler için erkek diyordu…
Evet itiraf ediyorum, üniversite okumuş, her olayda bilimseliği savunan bir karakter olarak ben de karbonat testini yaptım! Ama bahanem vardı! Kocam beyin doğum gününe müjdeyi yetiştirmek istiyordum, e bunun taktiklerinden biri de “karbonat testiydi”.
Testi anlatıyorum; efendime söyleyeyim şeffaf bir kaba önce 1 ya da 2 çay kaşığı karbonat koyuyorsunuz üzerine de hop idrarınızı yapıyorsunuz. Köpürme olursa bebiş kesin var, Köpürme olmazsa ya kız bebek ya da bebiş bir dahaki bahara. E tabi benimki de epey köpürdü. Teyit amaçlı da cefakar bir arkadaşıma yaptırıp onunkini de köpürmemiş görünce, aha dedim bebe yolda! Tabi hemen akabinde bir “erken gebelik testi” yapıldı ancak sonuç negatif. E tabi nasıl pozitif olsun, daha idrarda çıkmasına 15 gün var. Kan yaptık, yok, o da negatif. Haliyle Kubi de doğum gününde müjdeyi alamadı. Ancak doğum gününden 6 gün sonra kesin olarak hamile olduğumu öğrendik.
Peki nedir bu karbonat testi? Bir müvekkilim laborant, ben de tüm utanç şapkalarımı koltuğumun altına alıp kendisine sordum direk, bu test nasıl oldu da doğru sonuç çıktı, diye. Meğersem hamile kalınca idrardaki PH oranı değişiyormuş, o sebeple de köpük oluyormuş.
Cinsiyet meselesine gelince, karbonat köpürmesi erkek bebekte daha çok oluyormuş. Tabi bu kısım tamamen hurafe tarafı. Ben de öyle olunca e gebelik çıktı, kesin bunlar erkek demeye başladım. Yaşasın kocakarı taktikleri!
İşte tüm hurafeler ufaklıkların erkek olacağı yönünde. Kesin sonucu ise 4 hafta sonra öğreneceğiz. Kısacası şuan hala beklemedeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir