Erkek Mi?

Son dört ayımızda o kadar çok şaşırdık ki anlatamam. Önce en beklemediğimiz anda bebeğimizin haberini aldık. Evlendiğimiz günden beri tek çocuk düşüncesindeyken, dört hafta sonrasında ise aslında iki minik canavarımız olacağını öğrendik. Hayat bize böyle eğlenceli sürprizler yaparken bugün Kubilay’dan gizli olarak doktor kontrolüne gittim.

Esasen hamile olduğumu ona istediğim gibi söyleme fırsatı bulamamıştım. Aynı zamanda çok sevdiğim bir arkadaşım olan sinema sektöründen bir müvekkilim ile beraber Kubilay’a benim için hazırladığı evlenme teklifi videosunun part-2sini çekecektik. Ancak canım beyim beni o kadar iyi tanıyor ki, 30 metreden bir işler çevirdiğimi hissetti. Akabinde de yalan söylerken istemsizce kıkırdayan karakterim yüzünden itiraf etmek zorunda kaldım. Hal böyle olunca da ikinci bir plana giriştim. Ancak bu sefer Kubilay’ın sıkıştırma sorularına hazırlıklıydım! Ona kesin bir dille “kurcalama kocam, kötü bir şey yapmıyorum” demekle yetindim.

15. haftamda ise detaylı ultrasondan tam bir gün önce Kubi’ye “adliyede” olduğumu beyan etmek suretiyle ufak ve masum bir yalan uydurdum. Sonrası ise malumunuz. Doktorumun yaptığı kontrol neticesinde iki tane tosun paşamızın olacağını öğrendim. Üstelik bunu üç farklı doktor, “kız gibi duruyor ama sürpriz yapabilirler” demişken yaptılar. Evet iki tane tosun giriyordu hayatımıza.

Kubilay’ımı bir bahane ile ilk tanıştığımız ve romantiklikten en uzak olabilecek yere; “Turgut Vidinli”ye çağırdım. Garsonun menü yerine verdiği küçük kutuyu açtığında ise o adamın gözlerinin ilk defa “erkek mi” derken dolduğunu gördüm.

Evet “erkekler”.

O anın videosunu da hemen alta bırakıyorum 😊

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir