Eyvah Ne Giyeceğim?!

Hamilelik sürecinin en sancılı aşamalarından biri de şüphesiz göbeğin büyüme sorunudur. Hele bir de benim gibi ikiz bebekler ile bu yoldaysanız sorun tahmininizden daha da erken başlıyor. “M” beden ile başladığınız sürecin daha 10. Haftasından XL bluzlara bakmaya başlarsınız, üstelik henüz sadece iki kilo almış olmanıza rağmen!

Evet, işte bu tam olarak günlerdir sinir krizleri geçirmemin sebebi… Yeni bedenine uygun bir giysi almayı düşünürsün fakat göbeğinin bu hızda arşa değeceğini bildiğin için yönünü hamile kıyafeti satan yerlere çevirirsin. Ancak o da ne?! Hamile kıyafeti üreticileri anlaşmış gibi ya kot ve çizgili milli hamile bluzunu bizlere layık görmüşler ya da allı güllü garip dantelli elbiseleri. Tamam zaten çok elbise giyen bir millet değiliz ama üretilen iki üç modeli bari güllü yapmayın.

Yaşadığım bu bol söylenmeli süreçte koca göbekli hamişlere birkaç alternatif mağazayı söylemeyi “amme hizmeti” olarak görüyorum.

Öncelikle “H&M”in hamile koleksiyonu hakikaten harika. Ama maalesef İstanbul’da dahi koleksiyonu bulabileceğiniz tek mağaza Zorlu Center’da. Onun dışında sanırım internetten de sipariş verilebiliyor. Mağaza da çok tatlı gömlekler ve elbiseler ile aşırı rahat taytlar bulabilirsiniz.

Bakırköy’de ise Carausell’in hemen arka sokağında sadece hamile giysileri satan birkaç mağaza var. Oralarda da şirin ve rahat elbise çeşitleri oldukça fazla.

Kilotlu çorap meselesini ise Penti’nin hamilelere özel yaptığı çoraplar ile çözebilirsiniz.

Benim alternatiflerim şimdilik bunlardan ibaret. Önerilerinizi ise bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir