Hayatın Küçük Değişimleri

Derler ya insan 7’sinde neyse 70’inde de o, bence o kadar basit bir sistem değil bu. Herkesin hayatında kırılma noktaları oluyor ki bu noktalar hemen hemen herkes için aynı dönemlerde. Bende hayatımın kırılma noktası olan 2018 Ağustosuna kadar hayatın tadına doyulamayacak kadar kısa olduğuna ve her günün en dolu şekilde yaşanması gerektiğine inanıyordum. Bunun için de Tromso’dan Namibya’ya uzanan uzunca bir “checklist”ten başka bir amacım yoktu. Ancak en beklemediğimiz anda, keşif ve kariyer planları arasında öğrendiğimiz bıcırlar hayatımın kırılma noktası oldu.

Bugün ise 2018’e bakarken insanın karakterinin ne kadar değişebileceğini tekrar anlıyorum. O ilk kalp atışını duyduğunda otomatik yüklenen “annelik” duygusu. Evet kırılma tam o an yaşanıyor. Her ne olursa olsun evlendiğinde dahi “ben” diyebiliyorken insan, o yanıp sönen ışığı görünce artık “bıcırlar” dan öte hiçbir şeye karar veremez oluyor. İşte bu yüzden 2018 senesi benim için önemli. 2018; benim ve Kubi’min kırılma noktası. Sabretmeyi öğreten ve hayattaki tüm önceliklerle birlikte 60snlik bir ultrason görüntüsü ile hayatın başkalaştığını gösteren bir yıl. 2019’dan ise tek beklentinin ufaklıklara sağlıkla sarılmaktan öte olmamasını sağlayan bir yıl. İşte bu yüzden 2018’in en mucizevi hediyesi benim için A bebek ve B bebek.

Muhtemelen hayatımın ikinci kırılmasını onların minik gözlerine baktığımda yaşayacağım. Ancak şuan sadece o anın tahmin edemeyeceğim heyecanını hayal ediyorum.

Herkese böyle güzel kırılma noktaları verecem güzel bir yıl dilerim.

İyi seneler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir